ПМС: міфи і поради
Якщо в передменструальний період ти постійно відчуваєш роздратування, не переймайся, адже це поширене явище. І ти не повинна відмовлятися від звичного ритму життя під час ПМС.
Знаючи, що це таке і що з цим робити, ти зможеш краще розуміти, яким чином гормональні зміни впливають на твоє життя.
То що ж таке ПМС? Що ж, передменструальний синдром, який також називають передменструальним напруженням (ПМН), є наслідком гормональних змін, які відбуваються протягом менструального циклу. Існує чимало симптомів і відчуттів, які супроводжують ПМС. І вони можуть виявлятися по-різному: декотрі з них будуть ледь помітними, у той час як інші — досить інтенсивними. Це й підвищена чутливість грудей, і набряки, і втома. Окрім того, у деяких жінок виникають головні болі, розлади шлунку й проблеми зі сном. ПМС може впливати й на емоційний стан: можуть з'явитися різкі зміни настрою, безпричинний смуток, дратівливість чи навіть плаксивість.
Чи ти знала?
Звучить не дуже привабливо, правда? Однак не хвилюйся. Заведи щоденник і записуй у ньому всі свої переживання, що виникають напередодні місячних. Таким чином ти зможеш виявити симптоми, що повторюються щомісяця, і підготуватися до них належним чином або знайти підтримку. Регулярні фізичні вправи й здорове харчування також допоможуть тобі максимально нівелювати дискомфорт цього періоду, особливо якщо ти включиш до свого раціону цільнозерновий хліб і вівсяну кашу. Деякі експерти рекомендують зменшити кількість спожитої солі й кофеїну, а безрецептурні знеболюючі засоби позбавлять тебе больових відчуттів. А якщо симптоми ПМС все ж роблять твоє життя нестерпним, звернися по пораду до лікаря.
Міфи про ПМС
Неправда. Не в усіх жінок ПМС виникає перед кожними місячними. Іноді його симптоми майже непомітні. І буває навіть так, що ПМС зовсім відсутній.
Безумовно, існує ймовірність виникнення вагітності в передменструальний період. Не потрібно плутати ПМС і, власне, самі місячні.
У нас хороші новини: можна, звичайно! Якщо симптоми в тебе виявляються не надто сильно, тобі стане в пригоді олія первоцвіту вечірнього. У разі інтенсивного їх прояву звернися по пораду до лікаря.
У передменструальний період твій потяг до шоколаду може посилюватися, однак його вживання призведе лише до відчутніших коливань рівня цукру в крові, а отже, до помітніших перепадів настрою. Тому намагайся уникати вживання солодощів.