Жінка поруч із басейном

Щодня приблизно в четвертої частини всіх жінок репродуктивного віку відбувається менструація. І все ж таки, існує безліч хибних тверджень щодо того, як місячні впливають на життя жінок.

Протягом століть у багатьох культурах вважалося, що жінка під час менструації є «нечистою». Звичайно, це – повна нісенітниця, проте до сьогодні ще збереглися і такі уявлення поряд з іншими незліченними помилковими чутками і міфами.

Давайте внесемо ясність у це питання. У місячних немає нічого такого, що робило б тебе «брудною» або «зіпсованою», і ніщо не заважає тобі жити своїм життям так, як ти вважаєш за потрібне. Щодо багатьох помилок та напівправди, яку ти, можливо, чула, давай розберемо ці міфи за пунктами.

Немає причин для страху

Акула
Міф 1: На жінку під час місячних можуть напасти акули.

Немає жодних доказів, які б підтверджували це. Акул приваблює кров – це правда. Але кількість крові, яка виходить із тебе з місячними, настільки мала, що акули мають бути практично поруч із тобою, щоб її відчути [1]. Тому плавання абсолютно безпечне.

Волосся
Міф 2: Під час місячних не можна мити голову.

Це – бабусині казочки, іншими словами, повна нісенітниця. Мий волосся стільки, скільки хочеш. Небагато шампуню не зашкодить у період місячних.

Непритомність
Міф 3: Під час місячних можна знепритомніти від крововтрати.

Обсяг крововтрати при місячних насправді не такий великий, як здається. У середньому, з кожною менструацією втрачається лише близько 2-3 столових ложок крові. Тому, якщо в тебе не надмірно рясні місячні (менорагія), не варто турбуватися про те, що ти можеш зомліти.

Вправи з йоги
Міф 4: Фізичні вправи під час місячних протипоказані.

Якраз навпаки. Фізичні вправи, насправді, – найкраще, що ти можеш зробити, щоб полегшити менструальні спазми. Ти можеш не давати собі напруженого фізичного навантаження, а ось спокійні прогулянки, плавання, пілатес чи йога піднімуть настрій та допоможуть полегшити біль та зменшити спазми.

Гучномовець
Міф 5: Люди можуть на вигляд здогадатися, що в тебе місячні.

Немає жодних явних ознак. Ти не пахнеш і не ходиш інакше, і відтінок твоєї шкіри не змінюється. Отже, тобі точно не слід почуватися так, ніби ти щось приховуєш. Насправді, якщо ти можеш відверто сказати про свою менструацію, принаймні своїм подругам, то виявиш, що це допомагає. Зрештою, у них також бувають місячні.

[Посилання]

Продовжити читати

Дізнайся більше