Мажучі виділення: чи потрібно хвилюватися?
Можливо, сліди крові на трусиках між місячними тебе можуть трохи збентежити, особливо якщо в тебе регулярний цикл.
Але тут немає підстав для хвилювання. Існує чимало причин, через які з'являються «мажучі виділення», і майже всі вони безпечні. Однак у будь-якому разі тобі краще пройти обстеження в лікаря. Просто для того, щоб переконатися, що все гаразд.
То через що ж з'являються мажучі виділення? Насправді для цього існує чимало причин. Серед них овуляція (коли з одного з яєчників виходить яйцеклітина), імплантація (коли яйцеклітина приєднується до слизової оболонки матки), зміни гормонального рівня, прийом чи припинення прийому оральних контрацептивів або ж використання ВМЗ (внутрішньоматкових засобів контрацепції, або «спіралі»).
Окрім того, спричиняють це явище й вагінальні інфекції та хламідії. І оскільки мажучі виділення можуть свідчити про вагітність, тобі слід обов'язково пройти обстеження, хоч вони далеко не завжди є ознакою яких-небудь проблем. Мажучі виділення після статевого акту (дуже рідко) можуть бути ознакою раку матки чи піхви, тому в такому разі здай мазок із шийки матки.
Стабілізація регулярного менструального циклу може тривати кілька років після появи місячних, тому в цей період мажучі виділення можуть траплятися час від часу, і це цілком нормально. Мажучі виділення можуть інколи з'являтися й з наближенням менопаузи, коли місячні вже не такі регулярні. Однак будь-які мажучі виділення після менопаузи — це привід для хвилювання.
З причинами все зрозуміло. А що мені робити в такій ситуації? Після того, як ти з'ясуєш причину мажучих виділень, для захисту білизни скористайся щоденними прокладками (наприклад, Libresse DailyFresh) і потурбуйся про те, щоб вони завжди були поруч на випадок, якщо кровотеча з'явиться знову. Приймай душ і змінюй білизну двічі на день — таким чином ти підтримуватимеш відчуття свіжості та чистоту інтимних зон. І можеш займатися будь-якою звичною справою.
Чи ти знала?
Заява про характер опублікованої медичної інформації
Інформація медичного характеру, яка міститься в цій статті, розміщена лише для загального ознайомлення й не повинна сприйматися як підстава чи запрошення до самостійного діагностування захворювань чи їх лікування. Докладніше про конкретні захворювання тобі може розповісти лікар.