Все, що вам потрібно знати про виділення після пологів
Виділення не припиняється після виписки з лікарні
Народження дитини означає багато змін - зрештою, є зовсім нова людина, за якою потрібно доглядати. Протягом 9 місяців ви зростаєте як фізично, так і емоційно, щоб пристосовуватися та виховувати нове життя. Але ці зміни не припиняються, як тільки ви народите.
Після пологів ваше тіло продовжує змінюватися та адаптуватися. Одним із способів його оновлення та відновлення є позбавлення від зайвої крові та тканин, які допомогали підтримувати дитину (або немовлят), яка росла у вашій матці. Читайте далі, щоб дізнатись все, що вам потрібно знати про виділення після пологів.
Виділення після народження дитини - що таке лохія?
Лохії після вагінальних пологів
Лохія після кесаревого розрізу
Якщо ви народжуєте через кесарів розтин, то у вас може спостерігатися менше лохій. Це пов’язано з тим, що коли у вас є кесарів розтин, матку можна вручну очистити тампоном або губкою, щоб видалити плаценту, згустки крові та мембрани – все те, що виходить у вигляді лохій у разі вагінальних пологів [1].
Хоча у вас може бути менше лохій, ви все одно повинні готуватись до кровотечі та виділень протягом декількох тижнів. Поступово вони зміняться з червоного на коричневі, потім, нарешті, на жовті або прозорі. Хороша новина полягає в тому, що вони мають зупинитися протягом декількох тижнів, і ваш менструальний цикл відновиться.
Що робити з післяпологовими виділеннями
Коли варто звернутися до лікаря після виписки з пологового будинку
- Ознаки інфекції, такі як виділення із неприємним запахом
- Висока температура або озноб
- Холодна та липка шкіра
- Інтенсивна кровотеча, яка все ще яскраво-червона на другому тижні
- Болісні відчуття з одного або обох боків живота
- Запаморочення або непритомність
- Задишка, нерегулярне серцебиття
Застереження
Медична інформація в цій статті подана лише як інформаційний ресурс і не повинна використовуватися для будь-яких діагностичних або терапевтичних цілей. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем, щоб отримати вказівки щодо конкретно вашого стану здоров’я.
[Посилання]
note-1[1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6363334/