Що таке синдром полікістозних яєчників (СПКЯ)?
СПКЯ розшифровується як синдром полікістозних яєчників та не має нічого спільного з кістами, не дивлячись на назву!
Хоча багато людей дуже мало знають про полікістоз яєчників, насправді це дуже поширене захворювання, від якого нездужають від 3% до 10% жінок [1]. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), 116 мільйонів жінок у всьому світі страждають СПКЯ[2]
Це відбувається, коли твої яєчники збільшені, оскільки вони містять велику кількість нешкідливих, заповнених рідиною, мішечків, що називаються фолікулами, розміром до 8 мм (приблизно такого ж розміру, як невелика горошина). Зазвичай в цих фолікулах розвиваються яйцеклітини, але в разі СПКЯ вони часто не можуть вивільнити яйцеклітину, що означає неможливість овуляції.
У людей з СПКЯ полікістоз яєчників поєднується з іншими симптомами, як наприклад, нерегулярні місячні, у зв’язку з тим, що їхні яєчники не виділяють яйцеклітини регулярно. Ще одна особливість СПКЯ – надлишок андрогенів, це означає, що в організмі присутній високий рівень «чоловічих» гормонів, таких як тестостерон. Іноді це може викликати надмірний ріст волосся на обличчі або тілі.
Які ознаки та симптоми СПКЯ?
Що викликає полікістоз яєчників?
Який вплив цих гормонів?
Гормональний дисбаланс, пов'язаний з СПКЯ, може мати деякі довгострокові наслідки, такі як підвищений ризик розвитку певних проблем зі здоров'ям, наприклад, високий рівень холестерину та діабет 2 типу. Ось чому так важливо довіряти своїм відчуттям, прислухатися до свого тіла й пройти огляд у лікаря, щоб жити здоровим та повноцінним життям.
Чому СПКЯ призводить до збільшення ваги?
Які методи лікування можливі при синдромі полікістозних яєчників?
Заява про характер опублікованої медичної інформації
Інформація медичного характеру, яка міститься в цій статті, розміщена лише для загального ознайомлення, її не можна використовувати чи опиратися на неї з метою діагностики чи у лікувальних цілях. Проконсультуйся зі своїм лікарем щодо конкретного захворювання.
[Джерела]
[1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/p mc/articles/PMC6266413/
[2] A.M. Кабель Синдром полікістозних яєчників: розуміння патогенезу, діагностики, прогнозу, фармакологічного і немедикаментозного лікування Pharmacol. Реп., 1 (103) (2016), стор. E1-E5