Незважаючи на те, що фізичними вправами не дуже хочеться займатися в критичні дні, існує купа аргументів на користь цієї чудової ідеї.

Вправи покращують циркуляцію крові в пахвинній ділянці, що полегшує менструальний біль. Вони також підвищують загальний настрій, тому ви ефективніше справлятиметеся з негативними проявами циклу.

Звісно, похід до спортзалу під час критичних днів може стати непосильним завданням, проте існує безліч альтернативних варіантів. Тривала прогулянка, спокійне плавання або вправи з йоги можуть полегшити дискомфорт і покращити самопочуття. Під час дослідження за участю видатних спортсменок три з чотирьох жінок скаржилися на погіршення стану саме перед місячними, а 63% сказали, що їхні болі зменшились під час тренувань. Спортивні вправи або фізична активність також поліпшать загальний стан, оскільки вони стимулюють виділення ендорфіну в організмі. Цей «гормон щастя» не лише полегшує симптоми ПМС, а й покращує сон.

Вправи також допомагають подолати відчуття набряклості під час менструації. Чи знаєте ви, що жінка може набирати від 2 до 5 л води під час циклу? Ситуацію з набряклістю погіршує надмірна тяга до нездорової їжі — одна з ознак передменструального синдрому. На додаток до напруження й зайвих кілограмів забагато солодкої й жирної їжі також погіршує настрій і знижує активність. Та коли ви пітнієте, наприклад після інтенсивних фізичних вправ, вода залишає організм, що зменшує набряклість. Крім того, поліпшується настрій, завдяки чому ви стаєте енергійнішими й почуваєтеся краще на 100%.

Турбуєтеся про протікання, зсування або натирання? Не варто! Під час фізичних занять у критичні дні можна використовувати прокладку з високою поглинальною здатністю, яка повторює контури вашого тіла. Просто слід вчасно приймати душ і замінювати засіб захисту, а також білизну, щоб уникнути неприємного запаху під час менструації.

Якщо ви маєте рясні місячні (гіперменорея), напевно краще буде пропустити заняття з кікбоксингу в дні найінтенсивніших виділень. Натомість намагайтеся зберігати фізичну активність за допомогою енергійного ходіння або велосипедної прогулянки. А якщо ви тренуєтеся вдома, робіть нахили, щоб зменшити менструальні перейми.

Спростування міфів про фізичні вправи під час менструації

Вправи
Міф 1. Займатися фізичними вправами під час критичних днів небезпечно.

Правда. Фізична активність під час місячних не тільки є безпечною, а й рекомендується спеціалістами за умови, що ви себе не перенавантажуєте.

набір ваги
Міф 2. Ви набираєте вагу саме перед менструацією.

Правда. Це просто затримка води, яка полишає організм із початком менструації.

більше калорій
Міф 3. Ви спалюєте більше калорій, коли займаєтеся фізичними вправами під час менструації.

Правда. Ні. Але це відбувається під час занять у лютеїнову фазу циклу напередодні місячних.

Продовжити читати

Дізнайся більше