Коричневі виділення – це нормально?
Незважаючи на те, що це може тебе налякати, коричневі вагінальні виділення зазвичай є нормою.
Іноді після місячних можуть залишатися сліди крові в піхві, які пізніше виходять разом з щоденними виділеннями. Якщо ти не знаєш цього факту, тебе це може стурбувати, але коричневі виділення – це просто вагінальний слиз, насичений застарілою кров'ю. Оскільки кров могла залишатися там деякий час, вона стає темнішою, що пояснює коричневий відтінок твоїх виділень. Поки твої виділення не мають сильного неприємного запаху, тобі, швидше за все, немає про що хвилюватися.
Коли у мене, найімовірніше, з'являться коричневі виділення?
Виділення коричневого кольору можуть з'явитися в будь-якому віці та в будь-який момент циклу. Найчастіше це трапляється, коли ти приймаєш гормональні контрацептиви, вагітна або ведеш статеве життя. Навіть якщо щось з цього не має відношення до тебе, у тебе, ймовірно, все одно будуть коричневі виділення хоча б раз у житті, тому не лякайся, коли це трапиться!
Густі коричневі виділення після місячних – це нормально?
Коричневі виділення або коричневі плями досить часто можуть з'являтися після місячних. Зазвичай це триває приблизно два дні, однак вони можуть з’явитися й в будь-який момент впродовж твого менструального циклу протягом будь-якого часу. Консистенція твоїх виділень може варіюватися від густих та темних до світлих і злегка прозорих, і це може трішки шокувати! Однак все це абсолютно нормально. Такі виділення є всього лише залишками старої крові, яка не вийшла повністю з матки після місячних. Для отримання додаткової інформації ти можеш ознайомитися з нашою статтею про те, як визначати періоди між місячними.
Але чи можуть коричневі виділення виникнути з будь-якої іншої причини?
Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ):
СПКЯ – досить поширений синдром, що впливає на функцію яєчників. СПКЯ має кілька візуальних симптомів, один з яких – коричневі виділення. Коричневі виділення з піхви, що супроводжуються іншими симптомами, такими як непередбачувані або нерегулярні місячні, надмірне оволосіння на тілі або прищі, можуть означати, що тобі слід пройти обстеження у гінеколога на предмет СПКЯ.
Гормональні засоби контрацепції:
Приймаючи контрацептиви, що містять гормони, наприклад таблетки, імпланти або ВМС (внутрішньоматкова спіраль), твоє тіло проходить процес звикання до зміни рівня гормонів, що виробляються. Коли ти змінюєш або починаєш приймати контрацептиви, ти можеш протягом деякого часу помітити наявність кров'яних або коричневих виділень. Коричневі виділення в результаті таких гормональних змін – це абсолютно нормально, оскільки твоє тіло звикає до них, тому не варто хвилюватися.
Перименопауза:
Перименопауза відноситься до стану відсутності місячних протягом як мінімум 12 місяців, зазвичай перед настанням менопаузи. За цей час можуть змінитися консистенція, колір і текстура твоїх виділень, оскільки менструальний цикл стане більш нерегулярним і з часом припиниться. Якщо ти якраз знаходишся в перименопаузі, у нас є хороша стаття, що може допомогти тобі зрозуміти симптоми.
Вагітність:
Під час вагітності, коричневі виділення можуть бути викликані декількома причинами, одна з яких – кровотеча імплантації. Кровотеча імплантації протягом перших 4 тижнів – це цілком нормально, і це не привід для занепокоєння. Це відбувається, коли ембріон прикріплюється до стінки матки, в результаті чого дрібні кровоносні судини лопаються. Жінки зазвичай помічають це через 7-10 днів після зачаття, і часто це одна з перших ознак вагітності.
Незважаючи на деяку тривогу, в більшості випадків немає причин хвилюватися про кровотечу або виділення під час вагітності. Однак, якщо тебе турбують будь-які з симптомів, краще пройти обстеження у лікаря для отримання додаткової інформації.
Інфекції, що передаються статевим шляхом:
Видимі коричневі виділення до початку місячних поряд з іншими симптомами потенційно можуть бути індикатором ІПСШ, наприклад хламідіозу або гонореї. Якщо ти відчуваєш печіння при сечовипусканні, відчуваєш неприємний запах, змінюється колір виділень або з’являється біль під час сексу, звернися до лікаря. Не забудь обговорити з партнером питання захисту, а також питання безпечного сексу.
Незважаючи на те, що коричневі виділення можуть з'явитися несподівано, і ти можеш не розуміти чому, постарайся не надто хвилюватися. Природно, що виділення змінюють колір і консистенцію протягом усього циклу, і виділення щодня будуть різними! Якщо ти стурбована тим, що твої виділення можуть бути пов'язані з будь-яким з перерахованих вище станів, звернися до лікаря, щоб обговорити подальші дії.
У той же час, застосовуючи щоденну прокладку, ти будеш відчувати себе комфортніше і коричневі виділення не будуть тебе турбувати протягом дня.
Заява про характер опублікованої медичної інформації
Інформація медичного характеру, яка міститься в цій статті, розміщена лише для загального ознайомлення, її не можна використовувати чи опиратися на неї з метою діагностики чи у лікувальних цілях. Проконсультуйтесь зі своїм лікарем щодо конкретного захворювання.