Навіщо розкривати правду про викидень?

Навіщо розкривати правду про викидень?

Після мого третього викидня, кілька жінок розповіли мені про власний досвід приглушеним голосом. Адже ніхто не говорить відкрито про ці речі.

Шшшш. Не згадуй про це. Про викидень завжди розповідають приглушеним тоном – якщо взагалі говорять! – але вони трапляються несподівано часто, при одній із чотирьох (!) вагітностей.

З технічної точки зору, викидень трапляється, коли ембріон або плід не виживає у матці в перші 23 тижні вагітності. Більшість викиднів можливо попередити. Але якщо ти добре харчуєшся, не вживаєш наркотики, не палиш, ти вже багато робиш, щоб зменшити ризик викидню [2]. Причини не завжди відомі, хоча часто вважають, що це стається через аномалію хромосом (структурних елементів генів) [1].

Давайте почнемо говорити про викидні

Коли в тебе стається викидень, ти (і твій партнер!) часто відчуваєте різні емоції. Як сказала одна з жінок у нашому проєкті # історіїVсередині, відчуття таке, ніби “твоє майбутнє, яке ти уявляла, було втрачене”. Ти можеш відчувати сум за дитиною, яку ти ніколи не знатимеш. Ти можеш відчувати себе винуватою, ніби ти зробила щось погане. Ти можеш навіть запитувати себе: “Можливо, я не гідна мати дитину? ”

Деякі з твоїх емоцій є більш неочікуваними за інші. Як пояснила одна з жінок: “Я, чесно кажучи, відчуваю злість. Не лише на себе, але й на усіх інших матерів, які, здається, одержують все, про що бажали”.

Ці емоції неймовірно поширені, але оскільки про це ніхто не говорить, ми схильні думати, що є абсолютно самотніми - особливо зараз, коли стільки з нас застрягли вдома, далеко від наших близьких. Якщо ми, як суспільство, навпаки, відкрито поговоримо про викидні, ми зможемо навчитися одна від одної і підтримати одна одну у смутку і втраті.

А у Вас були викидні? Допоможіть нам порушити тишу, поділіться власною історією у #історіїVсередині.

Ознаки викидня – як зрозуміти, що в мене відбувається викидень?

Основний симптом викидня – вагінальна кровотеча, яка зазвичай супроводжується болем у животі.

Якщо у Вас вагінальна кровотеча, та Ви вважаєте, що це може бути викидень, завжди краще звернутися до лікаря або акушера, або поїхати до відділення невідкладної допомоги, якщо Ви в силах це зробити. Там Вас обстежать (або проведуть консультацію онлайн) та нададуть необхідну допомогу.

Пам’ятайте, що незначна кровотеча у перші 3 місяці вагітності є нормальним явищем.

Як пережити викидень?

По-перше, не існує вірного шляху, як впоратися із викиднем на психологічному рівна. Кожна жінка має власний унікальний досвід, і механізми подолання болю відрізняються. Деяким жінкам допомагає відпочинок та трохи часу, щоб обміркувати те, що трапилося. Інші продовжують життя у звичайному ритмі, щоб не думати про це.

Який би шлях ти не обрала, пам’ятай, що ти не вчинила нічого поганого. Немає причини відчувати провину або сором. Тобі може допомогти розмова з людьми з твого близького оточення – ти здивуєшся, коли дізнаєшся, як багато жінок проходили через це – тому не бійся звернутися до інших.

[Джерела]

[1] https://www.nhs.uk/conditions/miscarriage/

[2] https://www.miscarriageassociation.org.uk/information/miscarriage/

[3] https://www.tommys.org/our-organisation/charity-research/pregnancy-statistics/miscarriage?gclid=EAIaIQobChMImvagoqP06QIVyu7tCh1FMQA5EAAYAiAAEgIIx_D_BwE